ZADZWOŃ
530 520 240

Awaryjne uruchomienie samochodu

Przyjedziemy i szybko odpalimy twoje auto. 
Po uruchomieniu samochodu sprawdzamy napięcie ładowania alternatora.

ZADZWOŃ 530 520 240

Nasze mobilne pogotowie akumulatorowe działa na terenie całej Warszawy.

Jeśli Twój akumulator jest rozładowany, a samochód stoi w miejscu uniemożliwiającym odpalenie go z drugiego pojazdu, zadzwoń do Nas! Posiadamy urządzenia rozruchowe, pozwalające uruchomić samochód w każdej sytuacji.
W przypadku skrajnego rozładowania zaproponujemy Ci ładowanie akumulatora prostownikiem lub zakup nowego akumulatora wraz z usługą wymiany i zabrania starej baterii w celu utylizacji.

Jak należy uruchomić samochód z pomocą kabli.

Proces uruchomienia samochód z pomocą kabli składa się z kilku prostych etapów. Pamiętajmy jednak, by podczas każdej czynności zwracać należytą uwagę, żeby przewody nie stykały się ze sobą oraz by nie doszło do niekontrolowanego kontaktu z elementami samochodu. Uważajmy również na odwrotne podłączenie przewodów rozruchowych, co może doprowadzić do zwarcia i całkowitego zniszczenia akumulatora. Ponadto zadbajmy, by obydwa samochody miały zbliżone parametry techniczne oraz unikajmy wielokrotnego uruchamiania samochodu z przewodów, ponieważ możemy doprowadzić do uszkodzenia akumulatora – podczas odpalania samochodu w taki sposób, akumulator jest bowiem ładowany przez krótki czas, ale prądem o dużym natężeniu.

ETAPY URUCHAMIANIA SAMOCHODU Z KABLI:

- wyłącz zapłon w samochodach,

- połącz czerwony kabel z biegunem dodatnim (czerwony, +) sprawnego auta i z biegunem dodatnim drugiego auta,

- czarny kabel podłącz do masy lub do bieguna ujemnego (-) rozładowanego akumulatora a następnie do bieguna ujemnego sprawnego auta,

- uruchom sprawne auto,  a następnie odpal samochód z rozładowanym akumulatorem,

- wyłącz auto dawcy prądu, a następnie odepnij przewody w odwrotnej kolejności,

- Nie wyłączaj samochodu, lecz jedź nim przez minimum 30 minut – ten czas w dużej mierze jest uzależniony od pojemności oraz stanu rozładowania akumulatora.  Alternator potrzebuje około 15 minut jazdy, by uzupełnić w akumulatorze energię zużytą do samego odpalenia.

 

O czym należy również pamiętać?

Pamiętaj, że pozostawienie odpalonego samochodu na postoju, nie ładuje efektywnie akumulatora. Miejmy na uwadze również fakt, że przy temperaturze 0°C pojemność akumulatora spada o 20%, a przy -10°C aż o 30%. Dodatkowo w czasie letnich upałów, kiedy wystawimy nasz samochód na działanie słońca, samo rozładowanie akumulatora wzrośnie kilkukrotnie.

Jednakże nie zawsze problem z odpaleniem jest powiązany z akumulatorem. Ponadto, kiedy samochód stoi przez dłuższy czas na mrozie, może dojść do wytrącenia się parafiny z ropy, co skutecznie unieruchomi auto. Kolejne problemy może sprawiać uszkodzony rozrusznik, pompa paliwa, świece lub przepalony bezpiecznik. Kiedy pojawią się takie usterki, wielokrotne nieskuteczne próby odpalenia samochodu rozładują nasz akumulator.

Jeżeli akumulator wymaga wymiany, zadzwoń po pogotowie akumulatorowe. Nasz mobilny sklep z akumulatorami samochodowymi szybko dojedzie i wymieni akumulator w Warszawie i okolicach.

Oferujemy pomoc na terenie całej Warszawy i okolic.

Serwis akumulatorów w Warszawie dojedzie do wszystkich dzielnic. 

Wilanów, Ursynów, Mokotów, Śródmieście, Bielany, Żoliborz, Wola, Bemowo, Ochota, Praga-Południe, Białołęka, Praga-Północ, Targówek, Włochy, Ursus, Wesoła, Wawer, Rembertów. 

Pogotowie Akumulatorowe w Warszawiekontakt@pogotowieakumulatorowe.waw.pl
Zadzwoń - 530 520 240
phone-handset