Pogotowie Akumulatorowe WarszawaZADZWOŃ
530 520 240

Awaryjne uruchomienie samochodu

Przyjedziemy i szybko odpalimy twoje auto. 
Po uruchomieniu samochodu sprawdzamy napięcie ładowania alternatora.

ZADZWOŃ 530 520 240

Nasze mobilne pogotowie akumulatorowe działa na terenie całej Warszawy.

Jeśli Twój akumulator jest rozładowany, a samochód stoi w miejscu uniemożliwiającym odpalenie go z drugiego pojazdu, zadzwoń do Nas! Posiadamy urządzenia rozruchowe, pozwalające uruchomić samochód w każdej sytuacji.
W przypadku skrajnego rozładowania zaproponujemy Ci ładowanie akumulatora prostownikiem lub zakup nowego akumulatora wraz z usługą wymiany i zabrania starej baterii w celu utylizacji.

Jak należy uruchomić samochód z pomocą kabli.

Proces uruchomienia samochód z pomocą kabli składa się z kilku prostych etapów. Pamiętajmy jednak, by podczas każdej czynności zwracać należytą uwagę, żeby przewody nie stykały się ze sobą oraz by nie doszło do niekontrolowanego kontaktu z elementami samochodu. Uważajmy również na odwrotne podłączenie przewodów rozruchowych, co może doprowadzić do zwarcia i całkowitego zniszczenia akumulatora. Ponadto zadbajmy, by obydwa samochody miały zbliżone parametry techniczne oraz unikajmy wielokrotnego uruchamiania samochodu z przewodów, ponieważ możemy doprowadzić do uszkodzenia akumulatora – podczas odpalania samochodu w taki sposób, akumulator jest bowiem ładowany przez krótki czas, ale prądem o dużym natężeniu.

ETAPY URUCHAMIANIA SAMOCHODU Z KABLI:

- wyłącz zapłon w samochodach,

- połącz czerwony kabel z biegunem dodatnim (czerwony, +) sprawnego auta i z biegunem dodatnim drugiego auta,

- czarny kabel podłącz do masy lub do bieguna ujemnego (-) rozładowanego akumulatora a następnie do bieguna ujemnego sprawnego auta,

- uruchom sprawne auto,  a następnie odpal samochód z rozładowanym akumulatorem,

- wyłącz auto dawcy prądu, a następnie odepnij przewody w odwrotnej kolejności,

- Nie wyłączaj samochodu, lecz jedź nim przez minimum 30 minut – ten czas w dużej mierze jest uzależniony od pojemności oraz stanu rozładowania akumulatora.  Alternator potrzebuje około 15 minut jazdy, by uzupełnić w akumulatorze energię zużytą do samego odpalenia.

 

O czym należy również pamiętać?

Pamiętaj, że pozostawienie odpalonego samochodu na postoju, nie ładuje efektywnie akumulatora. Miejmy na uwadze również fakt, że przy temperaturze 0°C pojemność akumulatora spada o 20%, a przy -10°C aż o 30%. Dodatkowo w czasie letnich upałów, kiedy wystawimy nasz samochód na działanie słońca, samo rozładowanie akumulatora wzrośnie kilkukrotnie.

Jednakże nie zawsze problem z odpaleniem jest powiązany z akumulatorem. Ponadto, kiedy samochód stoi przez dłuższy czas na mrozie, może dojść do wytrącenia się parafiny z ropy, co skutecznie unieruchomi auto. Kolejne problemy może sprawiać uszkodzony rozrusznik, pompa paliwa, świece lub przepalony bezpiecznik. Kiedy pojawią się takie usterki, wielokrotne nieskuteczne próby odpalenia samochodu rozładują nasz akumulator.

 

Pogotowie Akumulatorowe w Warszawiekontakt@pogotowieakumulatorowe.waw.pl
Zadzwoń - 530 520 240
phone-handset