ZADZWOŃ
530 520 240

Ładowanie akumulatora na terenie całej Warszawy prostownikiem i ładowarką

Jeżeli Twój akumulator rozładował się z powodu zbyt długiego postoju lub pozostawienia z włączonym odbiornikiem prądu, to oferujemy Ci usługę ładowania akumulatora na terenie Warszawy.

ZADZWOŃ 530 520 240

Przyjedziemy, wymontujemy akumulator i oddamy po naładowaniu. Zazwyczaj oferujemy akumulator zastępczy na czas wykonywania usługi. Dzięki temu samochód jest cały czas do Twojej dyspozycji!

Dlaczego rozładował się akumulator

Każdy akumulator wraz z biegiem czasu ulega samo rozładowaniu. Podczas postoju pobierany jest prąd do zasilania elektroniki samochodowej i dodatkowego wyposażenia w postaci, chociażby komputera, sprzętu audio, ładowarki, kamer czy alarmu. Bardzo często awaria w układzie elektrycznym dodatkowo przyspiesza proces rozładowania (zwarcie itp.). Nieprawidłowa praca alternatora i nieładowanie akumulatora może spowodować niestety zatrzymanie się samochodu w najmniej oczekiwanym momencie. Nie wyłączenie świateł zewnętrznych lub wewnętrznych to kolejna i chyba najczęstsza przyczyna rozładowania akumulatora.

Jeżeli dojdzie do rozładowania, a my sporadycznie korzystamy z naszego samochodu, sam alternator nie będzie w stanie doładować akumulatora do pełna. Stałe niedoładowanie wpłynie z kolei na obniżenie jego żywotności, a nawet trwałe uszkodzenia, które nie podlega gwarancji. Po skrajnym rozładowaniu należy jak najszybciej naładować akumulator.

Zaleca się ładowanie akumulatora dwa razy w roku. Jeżeli napięcie akumulatora spadnie poniżej 12V, wymagane jest pełne ładowanie prostownikiem.

Jeżeli nie wiesz, jak i gdzie wykonać ładowanie akumulatora w Warszawie zadzwoń po nasze Pogotowie Akumulatorowe. Przyjedziemy i naładujemy Twój akumulator w Warszawie i okolicy.

Przy ładowaniu akumulatora używamy tylko najlepszych urządzeń, dedykowanych do danego rodzaju akumulatora.

Jak naładować akumulator

- W okresie zimowym upewnij się, że akumulator nie ma zamarzniętego elektrolitu, a latem, że jego temperatura nie przekracza 45°C.

- Ładowanie wykonaj w pomieszczeniu wentylowanym. Podczas ładowania powstają niebezpieczne gazy.

- Jeżeli akumulator jest obsługowy, sprawdź i uzupełnij poziom elektrolitu.

- Dla bezpieczeństwa ładuj akumulator poza samochodem lub z odłączonymi klemami.

- Zachowaj szczególną ostrożność, ponieważ w akumulatorze znajduje się silnie żrący kwas.

- Upewnij się, że ładowarka jest przystosowana do danego akumulatora.

- Podłącz prawidłowo przewody (nie zamień plusa z minusem).

- Uruchom prostownik/ładowarkę po podłączeniu przewodów.

- Natychmiast przerwij ładowanie, jeżeli akumulator będzie gorący.

- Czas ładowania, to średnio około 10-12 godzin.

 

Zaleca się ładowanie natężeniem stanowiącym 1/10 pojemności akumulatora. (np. dla 50ah – 5A)

 

Jak odłączyć akumulator do ładowania?

Proces rozpocznij od wyjęcia kluczyków ze stacyjki. Następnie zdejmij klemę ujemną, po czym również dodatnią. Przy podłączaniu akumulatora zamień kolejność – najpierw zamontuj plus, a w dalszej kolejności minus.

Jeżeli chcesz uniknąć zakupu nowego akumulatora co 2-3 lata koniecznie zadzwoń do Pogotowia Akumulatorowego i zamów usługę jego ładowania! Pomożemy Ci na terenie całej Warszawy – obsługujemy następujące dzielnice:

Mokotów, Ursynów, Wilanów, Śródmieście, Bielany, Bemowo, Żoliborz, Praga-Południe, Praga-Północ, Wawer, Białołęka, Targówek, Wola, Ochota, Włochy, Ursus, Wesoła, Rembertów.Pogotowie Akumulatorowe w Warszawiekontakt@pogotowieakumulatorowe.waw.pl
Zadzwoń - 530 520 240
phone-handset