ZADZWOŃ
530 520 240

Ładowanie akumulatora na terenie całej Warszawy prostownikiem i ładowarką

Jeżeli Twój akumulator rozładował się z powodu zbyt długiego postoju lub pozostawienia z włączonym odbiornikiem prądu, to oferujemy Ci usługę ładowania akumulatora na terenie Warszawy.

ZADZWOŃ 530 520 240

Przyjedziemy, wymontujemy akumulator i oddamy po naładowaniu. Zazwyczaj oferujemy akumulator zastępczy na czas wykonywania usługi. Dzięki temu samochód jest cały czas do Twojej dyspozycji!

Dlaczego rozładował się akumulator

Każdy akumulator wraz z biegiem czasu ulega samo rozładowaniu. Podczas postoju pobierany jest prąd do zasilania elektroniki samochodowej i dodatkowego wyposażenia w postaci, chociażby komputera, sprzętu audio, ładowarki, kamer czy alarmu. Bardzo często awaria w układzie elektrycznym dodatkowo przyspiesza proces rozładowania (zwarcie itp.). Nieprawidłowa praca alternatora i nieładowanie akumulatora może spowodować niestety zatrzymanie się samochodu w najmniej oczekiwanym momencie. Nie wyłączenie świateł zewnętrznych lub wewnętrznych to kolejna i chyba najczęstsza przyczyna rozładowania akumulatora.

Jeżeli dojdzie do rozładowania, a my sporadycznie korzystamy z naszego samochodu, sam alternator nie będzie w stanie doładować akumulatora do pełna. Stałe niedoładowanie wpłynie z kolei na obniżenie jego żywotności, a nawet trwałe uszkodzenia, które nie podlega gwarancji. Po skrajnym rozładowaniu należy jak najszybciej naładować akumulator.

Zaleca się ładowanie akumulatora dwa razy w roku. Jeżeli napięcie akumulatora spadnie poniżej 12V, wymagane jest pełne ładowanie prostownikiem.

Jeżeli nie wiesz, jak i gdzie wykonać ładowanie akumulatora w Warszawie zadzwoń po nasze Pogotowie Akumulatorowe. Nasz serwis akumulatorowy przyjedzie, wymontuje i naładuje Twój akumulator w Warszawie i okolicy. Pamiętaj że podczas ładowania akumulatora ulatniają się szkodliwe gazy i wymagana jest prawidłowa wentylacja pomieszczenia. Dodatkowo może dojść do wycieku elektrolitu który jest silnie żrącą substancją. 

Przy ładowaniu akumulatora używamy tylko najlepszych urządzeń, dedykowanych do danego rodzaju akumulatora.  

Jak naładować akumulator

- W okresie zimowym upewnij się, że akumulator nie ma zamarzniętego elektrolitu, a latem, że jego temperatura nie przekracza 45°C.

- Ładowanie wykonaj w pomieszczeniu wentylowanym. Podczas ładowania powstają niebezpieczne gazy.

- Jeżeli akumulator jest obsługowy, sprawdź i uzupełnij poziom elektrolitu.

- Dla bezpieczeństwa ładuj akumulator poza samochodem lub z odłączonymi klemami.

- Zachowaj szczególną ostrożność, ponieważ w akumulatorze znajduje się silnie żrący kwas.

- Upewnij się, że ładowarka jest przystosowana do danego akumulatora.

- Podłącz prawidłowo przewody (nie zamień plusa z minusem).

- Uruchom prostownik/ładowarkę po podłączeniu przewodów.

- Natychmiast przerwij ładowanie, jeżeli akumulator będzie gorący.

- Czas ładowania, to średnio około 10-12 godzin.

 

Zaleca się ładowanie natężeniem stanowiącym 1/10 pojemności akumulatora. (np. dla 50ah – 5A)

 

Jak odłączyć akumulator do ładowania?

Proces rozpocznij od wyjęcia kluczyków ze stacyjki. Następnie zdejmij klemę ujemną, po czym również dodatnią. Przy podłączaniu akumulatora zamień kolejność – najpierw zamontuj plus, a w dalszej kolejności minus.

Jeżeli chcesz uniknąć zakupu nowego akumulatora co 2-3 lata koniecznie zadzwoń do Pogotowia Akumulatorowego i zamów usługę jego ładowania! Pomożemy Ci na terenie całej Warszawy. Nasz serwis akumulatorowy w Warszawie obsługuje następujące dzielnice:

Mokotów, Ursynów, Wilanów, Śródmieście, Bielany, Bemowo, Żoliborz, Praga-Południe, Praga-Północ, Wawer, Białołęka, Targówek, Wola, Ochota, Włochy, Ursus, Wesoła, Rembertów.Pogotowie Akumulatorowe w Warszawiekontakt@pogotowieakumulatorowe.waw.pl
Zadzwoń - 530 520 240
phone-handset