ZADZWOŃ
530 520 240

Jak dobrze przygotować samochód przed podróżą?

Jak dobrze przygotować samochód przed podróżą?

Większość ludzi wybiera się na wakacje własnym samochodem. Awaria w drodze na nasz upragniony wypoczynek może skutecznie popsuć ten wyjątkowy czas. Zadbaj więc o swoje auto przed podróżą, aby bezpiecznie i bezawaryjnie dojechać i wrócić z wakacji.

Na początek sprawdź stan naładowania akumulatora. Jeżeli napięcie spadło poniżej 12,4 V koniecznie naładuj akumulator prostownikiem.

Kolejny element to kontrola alternatora i rozrusznika, unikniesz wtedy unieruchomienia swojego samochodu w najmniej oczekiwanym momencie.

Następnie sprawdź poziom płynów. Jeżeli zbliża się termin wymiany oleju, lepiej zrób go przed podróżą. Skontroluj płyn chłodniczy, który odpowiada za utrzymanie prawidłowej temperatury silnika. W nowszych modelach samochodów z silnikiem diesla, poza paliwem potrzebny jest też płyn AdBlue, który również warto uzupełnić. Dodatkowo zwróć szczególną uwagę na ilość płynu hamulcowego oraz stopień zużycia klocków i tarcz.

Aby uniknąć złapania gumy, sprawdź stan opon, obręczy, wentyli. Dopasuj ciśnienie do planowanego obciążenia auta. Nie zapomnij spojrzeć na koło zapasowe oraz czy posiadasz lewarek i narzędzia niezbędne do samodzielnej wymiany koła w trasie. Zawsze możesz przed podróżą wykupić dodatkowe ubezpieczenie Assistance, aby mieć w trasie, możliwość pomocy profesjonalnego mechanika i nie martwić się o dodatkowe koszty związane z holowaniem lub wynajęciem samochodu zastępczego.

Zabierz ze sobą zapasowe żarówki. Jeśli w nocy przestaną działać od razu je wymienisz i nie będziesz tracił czasu na szukanie sklepu. Twój samochód powinien posiadać także gaśnice, trójkąt bezpieczeństwa, linkę holowniczą, apteczkę oraz kamizelkę odblaskową. Jeżeli jedziesz zagranicę, sprawdź w internecie, jakie obowiązkowe wyposażenie jest wymagane w danym kraju.

Wykonaj przegląd klimatyzacji. Musisz być pewny, że w upalne dni, nagle nie skończy się czynnik. Wysoka temperatura ma negatywny wpływ na czujność kierowcy.

Przed wyjazdem posprzątaj samochód. Wyjmij wszystkie niepotrzebne rzeczy. Im samochód jest lżejszy, tym mniejsze zużycie paliwa. Dolej płynu do spryskiwaczy i jeżeli jest to konieczne wymień pióra wycieraczek. Zwiększy to bezpieczeństwo i widoczność podczas letniej burzy.

Nie zostawiaj na ostatnią chwile kontroli dokumentów. Sprawdź ważność polisy OC oraz termin badania technicznego.

Zaplanuj wszystko odpowiednio wcześniej, aby w razie pojawienia się problemów, mieć czas na ich rozwiązanie.

Pogotowie Akumulatorowe w Warszawiekontakt@pogotowieakumulatorowe.waw.pl
Zadzwoń - 530 520 240
phone-handset