ZADZWOŃ
530 520 240

Awaryjne uruchomienie samochodu w Warszawie

Awaryjne uruchomienie samochodu w Warszawie

Problemy z rozruchem wynikające z rozładowania się akumulatora znane są wielu kierowcom. Warto pamiętać, że mogą zdarzyć się w każdym samochodzie – również w nowym modelu, który wyposażony jest w wiele urządzeń i systemów elektronicznych pobierających prąd również w momencie gdy samochód ma zgaszony silnik.

Jak uruchomić samochód przy pomocy kabli rozruchowych w Warszawie?

Operację podpinania kabli rozruchowych należy zacząć od wpięcia się plusowym kablem w klemę akumulatora "dawcy" (czerwony kolor). Drugi koniec podpinamy do baterii "biorcy". Pamiętajcie, żeby uważać, by w tym czasie któraś z końcówek nie zetknęła się z jakimś metalowym elementem. To dość niebezpieczna sytuacja. Podczas niewprawnego odpalania samochodu z kabli rozruchowych może dojść do zwarcia i w efekcie uszkodzenia jednego z układów elektrycznych. W nowoczesnych samochodach o to nietrudno, a koszty naprawy mogą sięgnąć kilku tysięcy złotych. Jeśli nie chcesz ryzykować chętnie pomożemy Ci bezpiecznie uruchomić Twój samochód.

Awaryjny rozruch przy wykorzystaniu dodatkowego akumulatora w Warszawie

Innym bardziej bezpiecznym sposobem na awaryjne uruchomienie rozładowanego akumulatora jest skorzystanie z zewnętrznego akumulatora rozruchowego. Problematyczne może być jednak posiadania takiego zewnętrznego akumulatora. Nie każdy przecież posiada takiego urządzenie w swoim garażu. Dodatkowo opisana wyżej procedura awaryjnego odpalania samochodu z rozładowanym akumulatorem jest odpowiednia dla większości samochodów, niemniej może zdarzyć się tak, że w przypadku danego, konkretnego modelu samochodu wymagać ona będzie wprowadzenia drobnych modyfikacji. Dlatego właśnie dobrze jest zapoznać się z informacjami zamieszczonymi przez producenta w instrukcji lub zadzwonić po specjalistę.

Jeżeli Twoje auto nie odpala, a Ty chcesz skorzystać z usług specjalistów i mieć pewność prawidłowego uruchomienia samochodu – możesz wezwać naszego specjalistę. Nasze mobilne pogotowie akumulatorowe działa na terenie całej Warszawy.

Pogotowie Akumulatorowe w Warszawiekontakt@pogotowieakumulatorowe.waw.pl
Zadzwoń - 530 520 240
phone-handset